• Real-Arena
  • Contact
  • Cash Money
  • Prezintă-te
  • Counter-Strike
  • Metin2
  • Minecraft
  • SA:MP
  • [SHOP] Steam, Gift, Cards, Items
  • Giveaway STEAM
  • AcasaAcasa  IndexIndex  Regulament  Cont Premium  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

    Distribuiţi
     

     “Oamenii au crezut ca sunt nebun!” Crescut de Real Madrid, a plecat din cauza lui Bale si Cristiano Ronaldo

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    AutorMesaj
    H4cK3R*uL
    Administrator
    H4cK3R*uL
    # Lord of Hell!#
    Mesaje : 12494
    “Oamenii au crezut ca sunt nebun!” Crescut de Real Madrid, a plecat din cauza lui Bale si Cristiano Ronaldo Empty
    MesajSubiect: “Oamenii au crezut ca sunt nebun!” Crescut de Real Madrid, a plecat din cauza lui Bale si Cristiano Ronaldo   
    “Oamenii au crezut ca sunt nebun!” Crescut de Real Madrid, a plecat din cauza lui Bale si Cristiano Ronaldo I_icon_minitimeVin 25 Mar 2016, 14:15

    Are 23 de ani si deja e recunoscut in toata Europa. Vine din Madrid, a facut junioratul la Atletico, Getafe si apoi Real, din 2008, pentru ca in 2010 sa prinda echipa a doua a galacticilor.

    Alvaro Morata este unul dintre atacantii de top ai Spaniei in 2016. Joaca la Juventus, dupa ce experienta la Madrid i-a lasat un gust amar. A plecat fara sa priveasca inapoi, iar acum o tara intreaga ii apreciaza calitatile pe care le demonstreaza la Torino.

    Morata este unul dintre jucatorii pe care ii vom vedea la Cluj, in amicalul Romaniei cu Spania.

    Del Bosque ii va da sansa sa joace pentru a 7-a oara la nationala, unde a marcat o singura data pana acum. Pentru el obiectivul este unul singur: sa fie in echipa de start la turneul final din Franta.

    Pentru un jucator crescut de Real, folosit chiar si in echipa mare, dar calit la Juventus in Serie A si Champions League, povestea lui Morata ar trebui sa fie simpla. Intr-un interviu acordat anul trecut pentru Onda Cero, jucatorul spune insa ca lucrurile nu au fost deloc bune pentru el pe Bernabeu.

    “Este greu sa te lupti cu BBC… Bale, Benzema, Cristiano. Jese se poate descurca, dar daca un atacant strain straluceste, Real il va dori in echipa.”

    “Eu tot nu pot sa inteleg cum am ajuns in tribune la Real dintr-un jucator care evolua bine in echipa. Nu am cerut niciodata sa fiu titular, dar ma asteptam la un altfel de tratatment. Relatia mea cu Ancelotti? Asa ceva nu a existat niciodata. In schimb, Allegri nu ma scapa din ochi”

    “Eu apreciez ca oamenii din Spania ma aplauda acum, dupa ce am plecat din campionat. Cand cineva isi paraseste casa ajunge sa se maturizeze din toate punctele de vedere. Cand am plecat de la Madrid, telul meu era sa ajung la echipa nationala, iar oamenii credeau ca sunt nebun”

    “Sa fiu la nationala Spaniei este ceva incredibil. In trecut ma bucuram pentru victoriile lor, acum am ajuns sa joc alaturi de ei”


    Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.
    Sus In jos
    http://www.real-arena.com
     

    “Oamenii au crezut ca sunt nebun!” Crescut de Real Madrid, a plecat din cauza lui Bale si Cristiano Ronaldo

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
    Pagina 1 din 1

    Real-Arena România :: Categorie generală :: Media şi noutăţi :: Sport-