• Real-Arena
  • Contact
  • Cash Money
  • Prezintă-te
  • Counter-Strike
  • Metin2
  • Minecraft
  • SA:MP
  • [SHOP] Steam, Gift, Cards, Items
  • Giveaway STEAM
  • AcasaAcasa  IndexIndex  Regulament  Cont Premium  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

    Distribuiţi
     

     Zlatan: “L-am sunat sa ma ajute, i-am spus ca nu am ce sa mananc!”

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    AutorMesaj
    H4cK3R*uL
    Administrator
    H4cK3R*uL
    # Lord of Hell!#
    Mesaje : 12494
    Zlatan: “L-am sunat sa ma ajute, i-am spus ca nu am ce sa mananc!”  Empty
    MesajSubiect: Zlatan: “L-am sunat sa ma ajute, i-am spus ca nu am ce sa mananc!”    
    Zlatan: “L-am sunat sa ma ajute, i-am spus ca nu am ce sa mananc!”  I_icon_minitimeVin 25 Mar 2016, 14:13

    Unul era un baiat cu mult tupeu venit de pe strazile din Malmo. Nu avea un ban in buzunar si cauta un loc unde sa locuiasca. Celalalt venea din Brazilia. Timid, adolescent. S-au intalnit in vestiar. Au baut dupa antrenamente o bere impreuna si s-au ajutat reciproc. Au stat o luna in acelasi apartament. Iar de atunci sunt prieteni. Ei sunt Zlatan si Maxwell, probabil cea mai mare fratie din fotbalul ultimilor 15 ani.

    Cei doi s-au cunoscut la Amsterdam, unde Ajax ii aducea sa formeze o noua super generatie de fotbalisti. Cine ar fi crezut atunci ca cei doi aveau sa devina cu adevarat frati? Au jucat impreuna la Barcelona, Inter si PSG si au 10 titluri adunate in patru tari diferite, record unic in istoria fotbalului.

    “Cand am ajuns la Amsterdam eram complet singur si am avut probleme mari in prima luna. Dupa doua saptamani l-am sunat pe Maxwell si i-am zis de problemele mele, ca nu am mancare acasa. Mi-a spus ca ma ajuta, sa trec pe la el.”

    “Am dormit pe jos, cu o saltea aruncata acolo, am dormit in casa lui, stateam cu el, mancam din mancarea lui si mergeam impreuna la antrenamente. Dupa o luna a intrat si salariul si mi-a fost mai usor”, spune Zlatan.

    Si Maxwell vorbeste la superlativ despre Zlatan-omul. “Imaginea lui nu are legatura cu realitatea. Suntem foarte diferiti, dar este un om simplu, care intelege ce e o familie si nu e un prefacut.”

    “Ma mir ca Maxwell a ajuns un fotbalist atat de bun. De obicei baietii buni nu ajung fotbalisti mari”, povesteste Zlatan despre “fratele” sau: “Este incredibil de sensibil, un baiat de familie care suna mereu acasa”

    “Am inceput ca prieteni si acum suntem precum niste frati. Prietenia noastra a legat si familiile si prietenii. E o prietenie care va rezista fotbalului”, mai spune Maxwell.

    Desi unul este starul iar celalalt este acel fotbalist constant iubit de tot vestiarul, Maxwell are in palmares un trofeu care ii lipseste enorm lui Zlatan. Si asta pentru ca in clipa in care Zlatan a plecat la AC Milan, Maxwell a ales sa ramana la Barca si a cucerit Champions League. Nu a fost singura data cand Zlatan rata acest trofeu.

    Vrei sa pleci in Franta cu Balint si Stelea? Trebuie doar sa bei bere! Uite cat de simplu: caravana.eusunt12.ro

    “Daca pleci de aici, nu vei cuceri niciodata Champions League”, a fost mesajul pe care Ibra l-a primit de la Mourinho cand a ales Barcelona. In locul sau a venit Eto’o, iar Inter a castigat Liga, in timp ce Barca lui Zlatan a ratat obiectivul numarul 1 in Europa.

    Din vara, atat Zlatan cat si Maxwell vor ramane liberi de contract la PSG si ar putea ajunge impreuna in Premier League. Colegi sau adversari? Ramane de vazut.


    Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.
    Sus In jos
    http://www.real-arena.com
     

    Zlatan: “L-am sunat sa ma ajute, i-am spus ca nu am ce sa mananc!”

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
    Pagina 1 din 1

    Real-Arena România :: Categorie generală :: Media şi noutăţi :: Sport-