• Real-Arena
  • Contact
  • Cash Money
  • Prezintă-te
  • Counter-Strike
  • Metin2
  • Minecraft
  • SA:MP
  • [SHOP] Steam, Gift, Cards, Items
  • Giveaway STEAM
  • AcasaAcasa  IndexIndex  Regulament  Cont Premium  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

    Distribuiţi
     

     6 lucruri nestiute despre Zlatan. Secretele unui star

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    AutorMesaj
    H4cK3R*uL
    Administrator
    H4cK3R*uL
    # Lord of Hell!#
    Mesaje : 12494
    6 lucruri nestiute despre Zlatan. Secretele unui star  Empty
    MesajSubiect: 6 lucruri nestiute despre Zlatan. Secretele unui star    
    6 lucruri nestiute despre Zlatan. Secretele unui star  I_icon_minitimeLun 18 Ian 2016, 14:29

    Cu o istorie a golurilor fenomenale in spate, Zlatan Ibrahimovic a reusit de fiecare data sa obtina iertarea tribunelor pentru arogantele sale.


    E un jucator care nu cunoaste proportiile. E extrem de tehnic pentru inaltimea sa, vorbeste mai mult decat toata echipa lui PSG la un loc, iar cand il vezi jucand pentru nationala Suediei nu intelegi exact ce vezi. Pentru ca pare a fi un brazilian cu nume de sarb in tricou suedez. El e Zlatan.


    Chiar si in cazul unui fotbalist cu atat de multi fani si cu o istorie atat de bogata exista lucruri necunoscute. Doar prietenii le stiu Smile

    1. Cand Zlatan juca in Rosengard, o zona din Malmo, avea la dispozitie doar un teren mic, ca un maidan. In 2007, un sponsor l-a transformat intr-o baza sportiva cu 5 terenuri de fotbal cu iarba artificiala facuta din foste ghete de fotbal si cu nocturna. Acum, langa baza apare silueta lui Zlatan, alaturi de autograful sau si un mesaj special: “Aici e inima mea, aici e povestea mea, aici e terenul meu. Sa-l duceti mai departe. Zlatan”

    2. In prima sa zi la Amsterdam, Zlatan s-a imprietenit cu Maxwell si de atunci au devenit de nedespartit. Maxwell l-a primit in apartamentul sau pe Ibra, unde au stat luni bune in aceeasi casa. Cei doi au jucat impreuna la Ajax, Inter, Barca si PSG. “Uneori sunt surprins ca a ajuns atat de bun. Baietii buni ca el de obicei nu reusesc in fotbal”, spune Zlatan despre cel mai bun prieten al sau.

    3. Golul lui Zlatan cu NAC Breda – da, golul ala in care si-a batut joc de o echipa intreaga – a scos la lumina una dintre cele mai mari antipatii pe care suedezul le-a avut in intreaga sa cariera, cu van der Vaart. Camerele TV au surprins dupa gol un cadru cu van der Vaart care statea suparat in tribuna, in timp ce tot stadionul aplauda. Motivul? Cu patru zile inaintea meciului cu NAC, Suedia a jucat cu Olanda, iar Zlatan l-a facut KO pe colegul sau de la Ajax, accidentandu-l la glezna.



    4. Primul an al lui Zlatan la Ajax a fost greu. Nu juca destul si nu dadea randament. Ala a fost momentul in care Co Adriaanse a decis sa-l trimita in Anglia, unde Southampton il dorea pe Ibrahimovic.

    “Southampton m-a vrut de la Ajax, eu treceam printr-un an greu. Managerul mi-a zis sa ma duc acolo, iar eu l-am intrebat daca asta era singura mea optiune. Aveam probleme cu increderea in mine, dar si un ego mare. In acel moment, ma gandeam ca Ajax era varful. Trebuia sa ma duc intr-un loc si mai sus. Southampton ar fi fost un pas inapoi. Am avut rabdare, m-am antrenat, iar al doilea an a fost mai bun si a venit Juventus. Acum stam de vorba, mi-am zis”

    5. In 2002, in timpul unui meci intre Suedia si Ungaria pentru calificarea la Euro. Suedia era obligata sa egaleze ca sa nu fie eliminata. Zlatan primeste mingea in careu, trage, dar in acelasi timp portarul Kiraly il face KO. Kim Kallstrom incearca sa-l trezeasca: “Ridica-te! A intrat!”. Prima intrebare a lui Zlatan? “Cine a marcat?” A aflat ca el a fost marcatorul, apoi a luat cu targa de pe teren.


    6. In perioada petrecuta la Juventus, Zlatan a avut un incident cu Zebina. Acesta a intat dur la suedez, moment in care Ibra a raspuns cu un pumn in fata. In cartea sa, Zlatan povesteste ca Zebina “a cazut imediat la pamant”. Cei doi s-au intalnit in Franta, ani mai tarziu, cand PSG a jucat cu Toulouse. In clipa in care Zlatan a iesit de pe teren, a simulat cu doua degete un pistol indreptat chiar spre Zebina. A fost iertat de comisia de disciplina pentru acest gest.





    Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.
    Sus In jos
    http://www.real-arena.com
    DoMo
    Utilizator Premium
    DoMo
    No Member Title
    Mesaje : 126
    6 lucruri nestiute despre Zlatan. Secretele unui star  Empty
    MesajSubiect: Re: 6 lucruri nestiute despre Zlatan. Secretele unui star    
    6 lucruri nestiute despre Zlatan. Secretele unui star  I_icon_minitimeSam 06 Feb 2016, 22:12

    foarte tare


    Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.
    Sus In jos
    http://japanandkorea.wikiforum.net/
     

    6 lucruri nestiute despre Zlatan. Secretele unui star

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
    Pagina 1 din 1

    Real-Arena România :: Categorie generală :: Media şi noutăţi :: Sport-