• Real-Arena
  • Contact
  • Cash Money
  • Prezintă-te
  • Counter-Strike
  • Metin2
  • Minecraft
  • SA:MP
  • [SHOP] Steam, Gift, Cards, Items
  • Giveaway STEAM
  • AcasaAcasa  IndexIndex  Regulament  Cont Premium  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

    Distribuiţi
     

     7 lucruri nestiute despre Cristiano Ronaldo

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    AutorMesaj
    H4cK3R*uL
    Administrator
    H4cK3R*uL
    # Lord of Hell!#
    Mesaje : 12494
    7 lucruri nestiute despre Cristiano Ronaldo Empty
    MesajSubiect: 7 lucruri nestiute despre Cristiano Ronaldo   
    7 lucruri nestiute despre Cristiano Ronaldo I_icon_minitimeLun 18 Ian 2016, 14:22

    1. Nu bea, nu fumeaza, nu ii plac tatuajele. Cristiano Ronaldo este foarte strict atunci cand vine vorba despre viata extrasportiva. Refuza sa se tatueze pentru ca doneaza sange de doua ori pe an, iar alcoolul nu a facut niciodata parte din viata sa, dupa ce tatal sau a fost ucis de consumul excesiv de alcool.

    2. Primul test la United? Adversarul a avut nevoie de masca de oxigen la final. “Cand a primit mingea a si driblat 3 adversari. La finalul meciului jucatorii s-au strans in jurul sau pentru ca stiau ca este special” – asa e descris Cristiano de primul sau antrenor, Paulo Cardoso. Mourinho, in schimb, l-a comparat cu Marco van Basten: “Imi aduc aminte cand l-am vazut prima oara jucand. I-am spus secundului meu ca este incredibil”. Cu un an inainte sa fie luat de United, Liverpool l-a refuzat: “Dupa jumatate de ora am stiut ca trebuie sa il am, era senzational”, a povestit Sir Alex. Primul sau test la United a fost un unu la unu cu John O’Shea. Cristiano l-a alergat atat de mult incat O’Shea a avut nevoie la finalul sesiunii de o masca de oxigen.

    3. A avut probleme cu inima. Cand avea 15 ani, medicii i-au descoperit probleme cardiace. Inima sa batea mult mai repede fata de normal chiar si cand se odihnea. Netratata, aceasta conditie poate duce la afectiuni extrem de grave.

    4. 3000 de abdomene pe zi. Antrenamentele fizice de rezistenta reprezinta una dintre armele portughezului. Cristiano Ronaldo face 3000 de abdomen pe zi si a reusit chiar sa-l depaseasca pe campionul spaniol la atletism Angel David Rodriguez.

    5. Viteza 5G Smile. Atunci cand sare de pe loc pentru o lovitura de cap, Cristiano genereaza o forta 5G pentru a se propulsa. Asta rezulta un salt de 44 cm de pe loc si de 78 cm din viteza, cu 7cm peste un jucator din NBA.

    6. 10% grasime. Cristiano Ronaldo ramane unul dintre cei mai bine facuti sportivi ai momentului, cu o grasime corporala de numai 10%.

    7. Money, money, money! Cristiano Ronaldo ar avea nevoie de 6 zile, 9 ore, 17 minute si 5 secunde sa castige salariul lui Obama intr-un an. Practic, in 3 zile, 19 ore, 40 de minute si 16 secunde, Cristiano incaseaza un Porsche 911 Turbo S Cabriolet.


    Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.
    Sus In jos
    http://www.real-arena.com
     

    7 lucruri nestiute despre Cristiano Ronaldo

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
    Pagina 1 din 1

    Real-Arena România :: Categorie generală :: Media şi noutăţi :: Sport-