• Real-Arena
  • Contact
  • Cash Money
  • Prezintă-te
  • Counter-Strike
  • Metin2
  • Minecraft
  • SA:MP
  • [SHOP] Steam, Gift, Cards, Items
  • Giveaway STEAM
  • AcasaAcasa  IndexIndex  Regulament  Cont Premium  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

    Distribuiţi
     

      Scrisoarea emotionanta a lui Xavi pentru Messi dupa ce a cucerit Balonul de Aur

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    AutorMesaj
    H4cK3R*uL
    Administrator
    H4cK3R*uL
    # Lord of Hell!#
    Mesaje : 12494
     Scrisoarea emotionanta a lui Xavi pentru Messi dupa ce a cucerit Balonul de Aur Empty
    MesajSubiect: Scrisoarea emotionanta a lui Xavi pentru Messi dupa ce a cucerit Balonul de Aur   
     Scrisoarea emotionanta a lui Xavi pentru Messi dupa ce a cucerit Balonul de Aur I_icon_minitimeLun 18 Ian 2016, 14:16

    Xavi i-a transmis lui Leo Messi o scrisoare emotionanta dupace starul Barcelonei a cucerit al cincilea Balon de Aur din cariera.

    Xavi scrie despre cum era Messi cand l-a cunoscut, ce l-a impresionat atat de mult la argentinian si de ce Messi va ramane unic in istoria fotbalului.

    “Puteai vedea de la inceput ca este diferit. Leo, dincolo de toate, avea un talent greu de dobandit: intelegea jocul. Poatea sa paseze bine si putea sa dribleze pe oricine puneai in fata lui. De obicei il lasa pe jos, pe gazon, pe cel mai bun fundas din echipa”

    “La scurt timp dupa ce a ajuns la prima echipa am iesit cu totii si am descoperit un tanar educat, plin de respect, umil. Asta il face un jucator exemplar, pentru ca desi e ceea ce e acum nu si-a pierdut valorile, nu si-a pierdut caracterul umil si respectuos fata de colegii sai. Eu cred ca Leo nu a vrut niciodata sa fie diferit fata de ceilalti”

    “El era diferit, dar avea 16 ani cand l-am cunoscut, m-am gandit ca va fi bun, dar stiam ca fotbalul este complicat, ca multe lucruri intervin, niciodata nu mi-as fi putut imagina asa ceva, ca va fi cel mai bun jucator din istorie!”

    “De cand il cunosc nu s-a oprit din evolutie. A incercat sa imbunatateasca ce avea ca sa se transforme intr-un golgheter. Nu marca atat de des la inceput, dar acum inscribe incontinuu, si din lovituri libere. Asa cum spune si Guardiola, domina fiecare aspect din joc.”

    “Nu vom mai vedea nimic similar. Nu numai pentru ceea ce poate sa faca, ci pentru ca o face de atata timp. Altii au rezistat doi ani, trei. In cazul sau nu exista un punct final”, a scris Xavi prin intermediul ziarului El Pais.


    Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.
    Sus In jos
    http://www.real-arena.com
     

    Scrisoarea emotionanta a lui Xavi pentru Messi dupa ce a cucerit Balonul de Aur

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
    Pagina 1 din 1

    Real-Arena România :: Categorie generală :: Media şi noutăţi :: Sport-