• Real-Arena
  • Contact
  • Cash Money
  • Prezintă-te
  • Counter-Strike
  • Metin2
  • Minecraft
  • SA:MP
  • [SHOP] Steam, Gift, Cards, Items
  • Giveaway STEAM
  • AcasaAcasa  IndexIndex  Regulament  Cont Premium  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

    Distribuiţi
     

     Bine ai venit, Ciprian Marica!

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    AutorMesaj
    H4cK3R*uL
    Administrator
    H4cK3R*uL
    # Lord of Hell!#
    Mesaje : 12494
    Bine ai venit, Ciprian Marica! Empty
    MesajSubiect: Bine ai venit, Ciprian Marica!   
    Bine ai venit, Ciprian Marica! I_icon_minitimeJoi 14 Ian 2016, 20:25

    Fotbal Club Steaua Bucuresti anunta ca a ajuns la un acord cu Ciprian Marica, fotbalistul semnand un contract valabil pe un an.
    Atacantul va purta tricoul cu numarul 9 si se va alatura vineri lotului condus de Laurentiu Reghecampf, in Turcia.

    Clubul nostru ii ureaza Bun Venit si sa aiba parte de cat mai multe succese in tricoul ros-albastru!

    Ciprian Andrei Marica este un atacant nascut pe 2 octombrie 1985, in Bucuresti, care a inceput fotbalul profesionist la Dinamo. In ianuarie 2004 a fost transferat de Sahtior Donetsk, acolo unde a evoluat, sub comanda lui Mircea Lucescu, pana in vara lui 2007, cand a fost vandut la VfB Stuttgart. Dupa 4 ani la echipa svaba, s-a transferat, in 2011, la Schalke 04, de unde a plecat in 2013, semnand un contract de un sezon cu Getafe CF. Intre iulie 2014 si octombrie 2015 a avut un angajament cu Konyaspor, din Turcia, unde a evoluat destul de putin, din cauza problemelor medicale. In Bundesliga, Ciprian a adunat 125 de partide si 24 de goluri, in prima liga din Ucraina a jucat de 50 de ori si a marcat 12 goluri, in timp ce in Primera Division a marcat de 6 ori in 27 de partide. De asemenea, a adunat 31 de partide si 7 goluri in UEFA Champions League, precum si 43 de partide si 10 goluri in Cupa UEFA/UEFA Europa League. Are in palmares 2 titluri de Campion al Romaniei si o Cupa a Romaniei cu Dinamo, precum si 2 titluri de Campion al Ucrainei, o Cupa a Ucrainei si o Super Cupa a Ucrainei cu Sahtior Donetsk. La nivelul echipei nationale, Ciprian a strans 70 de meciuri oficiale si 25 de goluri, fiind unul dintre cei mai importanti jucatori ai selectionatei din ultimii ani.

    Mai jos puteti citi o declaratie acordata de Marica in exclusivitate pentru www.steauafc.com:

    Asa cum am anuntat in primele secunde ale anului, am ales echipa care m-a dorit cel mai mult, Steaua Bucuresti. Am venit cu inima deschisa, voi da toata energia mea pentru a castiga toate trofeele puse in joc si pentru a duce echipa in UEFA Champions League. Vin in Romania pentru Romania! Le multumesc antrenorului, conducerii executive si patronului pentru insistenta cu care m-au dorit la echipa si le multumesc si celor din mass-media pentru interesul pe care mi l-au aratat. Nu a fost nici un mister, negocierile le-au purtat reprezentantii mei, spun asta pentru cei care m-au asteptat in diferite locatii. Sper sa avem o colaborare foarte buna si sper ca vom face performante pentru Romania!

    CIPRIAN MARICA


    Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.
    Sus In jos
    http://www.real-arena.com
     

    Bine ai venit, Ciprian Marica!

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
    Pagina 1 din 1

    Real-Arena România :: Categorie generală :: Media şi noutăţi :: Sport-