• Real-Arena
  • Contact
  • Cash Money
  • Prezintă-te
  • Counter-Strike
  • Metin2
  • Minecraft
  • SA:MP
  • [SHOP] Steam, Gift, Cards, Items
  • Giveaway STEAM
  • AcasaAcasa  IndexIndex  Regulament  Cont Premium  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

    Distribuiţi
     

     Incredibil: A semnat cu Barcelona şi a fost dat afară în aceeaşi zi!

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    AutorMesaj
    H4cK3R*uL
    Administrator
    H4cK3R*uL
    # Lord of Hell!#
    Mesaje : 12494
    Incredibil: A semnat cu Barcelona şi a fost dat afară în aceeaşi zi! Empty
    MesajSubiect: Incredibil: A semnat cu Barcelona şi a fost dat afară în aceeaşi zi!   
    Incredibil: A semnat cu Barcelona şi a fost dat afară în aceeaşi zi! I_icon_minitimeMar 29 Dec 2015, 17:12

    Sergi Guardiola a fost demis de la echipa a doua a Barcelonei la câteva ore după ce fusese achiziţionat de la formaţia Alcorcon. Jucătorul postase pe o reţea de socializare jigniri la adresa clubului şi a Cataloniei.

    Sergi Guardiola, în vârstă de 24 de ani, a fost dat afară după ce suporterii formaţiei catalane au semnalat că acesta a făcut afirmaţii pro-Real Madrid şi anti-Barcelona şi anti-Catalunia imediat după un meci între Real Madrid şi Barcelona disputat în urmă cu doi ani.

    El venise de la Alcorcon, unde a fost coleg cu mijlocaşul Răzvan Ochiroşii, echipa ocupând poziţia a şasea în Segunda Division.

    Atacantul susţine însă că mesajele de pe contul său de twitter nu-i aparţin şi nu ştie cum au fost postate. "Este o neînțelegere. Erau mesaje din 2013 şi nici nu ştiam că există. Au fost puse de cineva pe profilul meu, dar nu am fost eu. Probabil unul dintre prietenii mei a vrut să facă o glumă şi mi-a luat telefonul, scriind acele mesaje. Îmi cer iertare de o mie de ori. Am învățat o lecţie dură", a spus Sergi. Guardiola a anunţat că înţelege decizia clubului: "Dacă aş fi fost în locul clubului, la fel aş fi procedat şi eu, dar sunt din Mallorca, nu aş avea cum să fiu anti-catalan".


    Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.
    Sus In jos
    http://www.real-arena.com
     

    Incredibil: A semnat cu Barcelona şi a fost dat afară în aceeaşi zi!

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
    Pagina 1 din 1

    Real-Arena România :: Categorie generală :: Media şi noutăţi :: Sport-