• Real-Arena
  • Contact
  • Cash Money
  • Prezintă-te
  • Counter-Strike
  • Metin2
  • Minecraft
  • SA:MP
  • [SHOP] Steam, Gift, Cards, Items
  • Giveaway STEAM
  • AcasaAcasa  IndexIndex  Regulament  Cont Premium  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

    Distribuiţi
     

     Femeia anului 2015. Simona Halep, jucătoarea de tenis din visele românilor

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    AutorMesaj
    H4cK3R*uL
    Administrator
    H4cK3R*uL
    # Lord of Hell!#
    Mesaje : 12494
    Femeia anului 2015. Simona Halep, jucătoarea de tenis din visele românilor Empty
    MesajSubiect: Femeia anului 2015. Simona Halep, jucătoarea de tenis din visele românilor   
    Femeia anului 2015. Simona Halep, jucătoarea de tenis din visele românilor I_icon_minitimeSam 26 Dec 2015, 21:23

    A reușit să adune o națiune în fața televizoarelor, una care tremură pentru fiecare punct pierdut și exultă pentru fiecare punct câștigat

    E mică de statură, ambițioasă și de fiecare dată încearcă să se autodepășească. N-ar trebui să fie acolo, în top, nu e cea mai puternică, nu e cea mai precisă, nu e cea mai rapidă, dar e a doua jucătoare de tenis din lume.

    Simona Halep nu a fost depășită în acest an decât de Serena Williams, acea forță a naturii care pare venită de pe altă planetă. Micuța româncă a ajuns, pe nesimțite, cea mai îndrăgită jucătoare din circuitul profesionist. Asta se întâmplă și pentru că românii care muncesc în străinătate vin puhoi la meciurile campioanei noastre atunci când joacă într-o țară sau alta.

    Simona Halep n-a câștigat niciun turneu de Mare Șlem, dar a fost acolo, mereu aproape, la un pas sau doi.

    În acest an a câștigat trei turnee profesioniste și a fost finalistă în alte două. Iar din tenis și contracte de publicitate a câștigat până acum aproape 10 milioane de dolari.

    ”Vă mulțumesc din suflet, mă bucură extrem de mult faptul că am fost numită pentru al doilea an la rând cea mai populară jucătoare din circuit. Vă mulțumesc mult că mă susțineți!”, a scris Simona Halep pe pagina personală de Facebook după ce WTA a anunțat clasamentul.

    O altă mare realizare din acest an a Simonei Halep este că a reușit să-l convingă pe Darren Cahill să lucreze exclusiv cu ea. Australianul e cel mai bun antrenor din lume în acest moment și cel mai potrivit s-o ajute pe Simona să câștige turnee de Mare Șlem.

    Dar una dintre calitățile principale ale Simonei Halep e modestia. Acel zâmbet timid pe care-l are la sfârșitul unui meci epuizant te cucerește. E greu să te menții în vârf într-o competiție unde concurența e nemiloasă.

    Pentru toate acestea, Simona Halep este ”Femeie anului 2015”, în viziunea eva.ro.


    Cu un zâmbet, Simona își ia adio de la anul 2015, cu bune și cu rele

    ”Un an lung, un an bun, un an cu multe provocări, un an cu de toate. Este al doilea an la rând când termin în top 3, este o performanță frumoasă și sunt foarte bucuroasă. În plus, am vazut din ce în ce mai mulți oameni venind să mă susțină oriunde am jucat, ceea ce mă face cu adevărat fericită. Să văd că jocul îmi este apreciat este o împlinire. Vreau să le mulțumesc fanilor mei, cu drag vă îmbrățișez pe toți. Urmează vacaaaanța, mă odihnesc și mă refac, iar după, încep perioada de pregătire - pentru că-mi doresc mult să mă întorc mai puternică pentru 2016!”, a scris Simona Halep, pe pagina sa de Facebook, concluzia unui an lung și dificil.





    Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.
    Sus In jos
    http://www.real-arena.com
     

    Femeia anului 2015. Simona Halep, jucătoarea de tenis din visele românilor

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
    Pagina 1 din 1

    Real-Arena România :: Categorie generală :: Media şi noutăţi :: Sport-