• Real-Arena
  • Contact
  • Cash Money
  • Prezintă-te
  • Counter-Strike
  • Metin2
  • Minecraft
  • SA:MP
  • [SHOP] Steam, Gift, Cards, Items
  • Giveaway STEAM
  • AcasaAcasa  IndexIndex  Regulament  Cont Premium  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

    Distribuiţi
     

     Mirabela Dauer, totul despre copilarie

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    AutorMesaj
    H4cK3R*uL
    Administrator
    H4cK3R*uL
    # Lord of Hell!#
    Mesaje : 12494
    Mirabela Dauer, totul despre copilarie Empty
    MesajSubiect: Mirabela Dauer, totul despre copilarie   
    Mirabela Dauer, totul despre copilarie I_icon_minitimeDum 19 Apr 2015, 11:36

    Mirabela Dauer spune ca a fost un copil activ si cu o imaginatie bogata. Aceasta isi aduce aminte cu nostalgie de nazbatiile pe care le facea in timpul copilariei.

    Artista a crescut intr-un cartier langa Posta Vitan, demolat de Ceausescu. Un cartier de lautari! Acolo a prins gustul muzicii lautaresti, pe care, insa, nu ar putea sa o interpreteze.

    „Era un cartier de lautari. Acolo era bursa lautarilor la cinematograful Vitan pe colt, unde se intalneau toti muzicantii, ca sa stii ca lautarul este adevaratul muzician. Stateau acolo si luau nunti, petreceri. Eu acolo eram. Plus ca era un cartier de romi, toata Posta Vitan. Iar eu acolo imi faceam veacul. C: De acolo si dragostea pentru muzica lautareasca? Da! Toata muzica de acolo imi vine. Si in America vine de la negri toata muzica. Lautareasca nu pot sa cant. Pentru ca…vorbim de simtul penibilului, ii las pe altii care stiu sa cante chestia asta”, a declarat Mirabela Dauer.

    Artista isi aduce aminte ca a fost acuzata de parintii copiilor care erau in corul radio ca „le strica” odraslele!

    „Eu eram sefa! Eu puneam sa cante. Toata lumea trebuia sa cante cu mine. Chiar am fost acuzata, nu de cei cu care eram eu foarte buna prietena, ceilalti..albi, de parinti, ca le stric copiii! Cand eram mica am intrat si la corul de copii radio, cu Elena Vicica, si cantam acolo o piesa „nea Alecu’, nea Alecu’ tunde oaia si berbecu’. Si parintii respectivi au zis ca eu cant cantece cu prostii. Si nu i-au mai lasat pe copii sa vina la mine. Faceam cortina cu patura din casa, adica era spectacol intreg!”, a marturisit Mirabela Dauer la Constantin 60’.


    Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.
    Sus In jos
    http://www.real-arena.com
     

    Mirabela Dauer, totul despre copilarie

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
    Pagina 1 din 1

    Real-Arena România :: Categorie generală :: Media şi noutăţi :: Ştiri din întreaga lume-