• Real-Arena
  • Contact
  • Cash Money
  • Prezintă-te
  • Counter-Strike
  • Metin2
  • Minecraft
  • SA:MP
  • [SHOP] Steam, Gift, Cards, Items
  • Giveaway STEAM
  • AcasaAcasa  IndexIndex  Regulament  Cont Premium  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

    Distribuiţi
     

     Satana si puterile pe care le detine

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    AutorMesaj
    oRion*
    Utilizator Premium
    oRion*
    Suflet de barbat.
    Mesaje : 307
    Satana si puterile pe care le detine Empty
    MesajSubiect: Satana si puterile pe care le detine   
    Satana si puterile pe care le detine I_icon_minitimeMar 18 Feb 2014, 21:17

    Nici nu ştiu de câte ori am auzit afirmațiile creştinilor, cu privire la nazarinean sau la îngerii acestuia, care Îl alungau pe Satan sau care ”scoteau Demoni”. În opinia mea, acești ”demoni” nu erau în realitate ”demoni”, ci mai degrabă îngeri care se dădeau drept ceea ce creştinii cred că Demonii sunt. De ce? Pentru că în felul acesta îl fac pe Satan să pară sub controlul nazarineanului şi în multe cazuri, îi înspăimântă pe aceia care nu cunosc şi care nu sunt familiarizați cu adevăratele cunoştinţe. Frica este folosită pentru a controla, pentru a manipula.

    Mă uitam la filmul Exorcistul. Pentru aceia dintre voi care nu sunt familiarizaţi cu această pocnitură a anului 1973, acţiunea se învârte în jurul unei fete de 12 ani, care era posedată de Demonul Mesopotamian Pazuzu. Acest film a fost în topuri timp de ani buni, reprezentând un ultimatum în înspăimântarea publicului. Oricum, au fost raportate foarte puţine cazuri de ”posedare”; evenimente care să includă ”vomitarea de obiecte” sau prestarea altor acte lipsite de sens.

    Toţi ştim că sufletele sunt importante pentru Satan; omenirea este creaţia Lui. Când ne dedicăm sufletele lui Satan, devenim parte a unul vortex masiv de energie, pe care îl putem folosi pentru a ne împlini dorinţele şi obiectivele. Surplusul de energie nu este doar în beneficiul omenirii, ci şi a lui Satan și a Zeilor Originali, dând fiecăruia implicat, mai multă putere. (Biserica creştină a exploatat suflete şi energiile lor timp de secole.) Acum că ştim că sufletele sunt importante pentru Satan, de ce ar face El sau Demonii Lui ceva care să îi înspăimânte pe oameni sau ceva care să îi facă să îl evite cu orice preţ?

    Dacă ne uităm la toate acestea cu o atitudine analitică, putem vedea adevărul, căci în spatele oricărui lucru, se află un motiv. Singurul motiv prezent aici, este lăcomia entității iehova, care îi sperie pe indivizii ignoranţi înapoi în banca lui energetică de suflete. Bineînţeles, Satan şi Demonii Săi sunt blamaţi ca de obicei. Din moment ce creştinilor li se interzice practicarea oricărei forme de magie şi de asemenea, educarea ocultă, aceasta sfârşeşte cu iehova având un supliment întreg de energie; totul pentru ei înşişi, să îl folosească după cum le place.

    Cum pot şti, aceia care folosesc metodele de evocare a spiritelor, instruite în grimoarele populare, în care se folosesc numele lui Iehova şi ale îngerilor lui, pe cine sau ce anume contactează în realitate? Pe toţi pe care i-am auzit că au luat legătura cu Demonii, direct prin Satan şi plini de respect, au avut parte de experienţe pozitive. Eu de asemenea am avut.

    Adepţii dumnezeului creştin şi a spurcăciunii de nazarinean, susţin mereu ca această entitate ar avea putere peste Satan. Realitatea nu este deloc asta.

    Când am fost nou venit în Satanism, (aceasta a fost înainte să întreţin Ritualul de Iniţiere), am avut parte de multă confuzie. Am fost foarte supărat într-o seară şi i-am ORDONAT scârbosului duh ”sfânt” al lui Iehova, să îmi părăsească trupul pentru totdeauna, ÎN NUMELE LUI SATAN/LUCIFER. Am simţit o energie slabă, ponosită, părăsindu-mă prin picioare. Ulterior, am simţit un profund sentiment de pace şi o mare parte din confuzia şi tumultul de care avusesem parte, dispăruse.
    Când am avut 12 ani, Satan a venit la mine în timp ce eram într-o biserică catolică, în timpul unui important sacrament creştin. ”Dumnezeul” creştin nu a putut să Îl oprească. În schimb, pun pariu că niciodată nu o să vezi vreo entitate creştină, vizitând Masa Neagră.

    Acum câţiva ani, am iniţiat o prietenă la 4 dimineaţa, într-un parc din oraş, pentru că acasă ne lipsea intimitatea religioasă. Conducând înspre acel loc, ea era temătoare şi şovăitoare cu privire la dedicarea sufletului ei lui Satan. Când citeam rugăciunile – mi-a povestit ea ulterior – a văzut o apariţie albă şi neclară, care era un spirit inamic. Câţiva Demoni au apărut prompt, punând entitatea pe fugă. Aş mai putea adăuga că, aceşti Demoni făceau parte din una din clasele inferioare din ierarhia Demonică. Erau acel tip de Demoni cu ochii roşii, precum înfăţişarea Garguielor, cu aripi cauciucate. Această ordine demonică, în general poartă sarcini de mesageri şi protectori. Apoi, dintr-o dată i-am văzut eliberând calea şi dându-se în lături, plini de respect, când Azazel s-a apropiat de zona în care se aflau ei. Nu a durat decât o clipă sa termine cu spiritul vrăşmaş şi ca urmare, prietena mea s-a simţit mult mai bine.

    Când Satan îl abordează pe nazarinean în deşert, NU L-A ABORDAT CA UNUL DE ACELAŞI RANG, CI CA SUPERIOR. Noi nu ne închinăm unei fiinţe de acelaşi rang sau inferioare nazarineanului. Chiar acolo, oferta lui Satan pentru nazarinean, a arătat în mod clar, că are mai multă putere decât nazarineanul idiot. I-a vorbit de sus nazarineanului. Cei mai mulţi creştini sunt plini de frică în faţa lui Satan. Sataniştii îl pot huli pe dezgustătorul de Iehova, pe ”sfântul” lor duh – lipsit de orice valoare - precum şi pe fiul său pedofil*, însă puţini sunt creştinii care vreodată, în mod activ, vor invita furia lui Satan. Mulţi sunt plini de frică până şi de noi – atât de mult pentru credinţa lor într-un ”dumnezeu” laş şi impotent …

    *Noi credem că nazarineanul este un caracter fictiv, creat prin combinarea mai multor mituri şi legende care au precedat Creştinismul cu sute şi mii de ani. Scopul principal al acestei entităţi este să creeze zăpăceală şi confuzie. Fără să conştientizeze, adepţii creştini sunt înşelaţi, crezând că ”Isus îi salvează”, când în adevăr, noi suntem aceia care ne salvăm propriile suflete. Fiinţele umane din Rasa Ariană (Rasa Albă), au puterea de a se vindeca şi de a săvârşi multe alte fapte supranumite ”miracole”. Nazarineanul a fost folosit de-a lungul secolelor pentru a dezbrăca omenirea de orice fel de putere spirituală şi cunoștințele oculte. Aceasta a plasat întreaga omenire în mâinile inamicilor, pentru a fi exploatată şi victimizată în mod vicios. Un suflet slab nu are parte doar de boli fizice ci şi spirituale, precum un pion aflat în mâinile sorţii şi în mâinile inamicilor (entitatea evreiască, împreună cu cohortele sale).


    Sursa: Comitetul Astral.


    Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.
    Sus In jos
     

    Satana si puterile pe care le detine

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
    Pagina 1 din 1

    Real-Arena România :: Categorie generală :: Viaţa reală :: Religie-