• Real-Arena
  • Contact
  • Cash Money
  • Prezintă-te
  • Counter-Strike
  • Metin2
  • Minecraft
  • SA:MP
  • [SHOP] Steam, Gift, Cards, Items
  • Giveaway STEAM
  • AcasaAcasa  IndexIndex  Regulament  Cont Premium  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

    Distribuiţi
     

     Reghecampf ar dori un sistem cu play-off in Liga 1

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    AutorMesaj
    H4cK3R*uL
    Administrator
    H4cK3R*uL
    # Lord of Hell!#
    Mesaje : 12494
    Play - Reghecampf ar dori un sistem cu play-off in Liga 1 Empty
    MesajSubiect: Reghecampf ar dori un sistem cu play-off in Liga 1   
    Play - Reghecampf ar dori un sistem cu play-off in Liga 1 I_icon_minitimeJoi 01 Mai 2014, 13:31

    Antrenorul principal al Stelei, Laurentiu Reghecampf este primul nume important din Liga 1 care se pronunta public pe tema dezbaterii publice lansata de Liga Profesionista de Fotbal.
    “Trebuie sa ne raportam la ce inseamna Romania in momentul de fata. Ca sa poti avea echipe cu jucatori de valoare trebuie investiti multi bani, iar in momentul de fata sunt probleme finanicare la multe dintre cluburile din Liga 1. Daca se va adopta sistemul play-off/play-out, echipele vor deveni mult mai puternice si atunci vom avea mult mai multe meciuri importante. Eu consider pana atunci ca un campionat cu 18 echipe care nu pot duce sezonul pana la capat nu este ok”, a declarat Laurentiu Reghecampf la radio Sport Total FM.

    Tehnicianul din Ghencea adauga ca un tablou competitional mai suplu, redus la un numar maxim de 12 echipe, ar ajuta de asemenea la imbunatatirea campionatului intern.

    “Este important sa avem o competitie puternica, cu 10-12 echipe care sa poata duce campionatul pana la capat fara probleme. Imi doresc foarte mult sa jucam meciuri cu adversari cat mai buni, pentru ca nu mai asa poti creste in valoare. Nu stiu cum se poate realiza acest lucru, dar cred eu ca este important sa avem mai putine echipe si echipele care vor juca in Liga 1 vor avea jucatori de valoare”, a mai spus tehnicianul Stelei.

    Sursa: LPF


    Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.
    Sus In jos
    http://www.real-arena.com
     

    Reghecampf ar dori un sistem cu play-off in Liga 1

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
    Pagina 1 din 1

    Real-Arena România :: Categorie generală :: Media şi noutăţi :: Sport-